Groot nieuws in Vlaanderen: Chassidische Joden in Israël bebarsen een schoolmeisje. Geen nieuws in Vlaanderen: Marokkanen in Wilrijk steken een Joods jongetje neer.
Door: Martien Pennings
Dat viel niet mee, dat filmpje op internet en ook de Vlaamse Jodenhaatkrant “De Morgen” pakte er fors mee uit. De video ontlokte mij het volgende publieke comment:
“Ja, het zijn toch wel ontzettende engerds, de orthodoxen, althans die daar in beeld en aan het woord komen. Een intens, totaal losgeslagen fanatisme. Ik kreeg honkbalknuppels in gedachten. Niet op die koppen, niet doden, maar wel horizontaal zwaaien en dan die ribben horen kraken.”
Ik heb het over “intens, totaal losgeslagen fanatisme”.
Er was inderdaad iets van echte waanzin in dit Grote Gelijk.
Het was nóg meer, het was Grenzenloos Gelijk.
Or was it?
Want ik had bijna geschreven: dit was het Totalitaire Gelijk dat voorafgaat aan massamoord op degenen die dat Gelijk niet willen erkennen.
En precies dát is niet waar, wat betreft deze orthodoxe Joden.
Niet alleen moorden ze niet, ze zijn zelfs niet in het minst gewelddadig.
Ik ken het milieu van de Chassidische Joden uit Antwerpen oppervlakkig, maar vrienden van mij kennen het veel beter. Een vriendin zegt:
“Ik weet nog dat ik als jong meisje soms in de jaren 1950 in de valavond nog door het Antwerpse stadspark moest. En als ik dan de Joden zag met hun zwarte pakken en hoeden dan voelde ik mij veilig. Ik noemde het ook altijd het Jodenpark. Nu nog moet je maar eens op Jom Kippoer naar dat park gaan, dan ben je meteen honderd jaar in de tijd terug. Dan moeten ze 24 uur vasten en dan lopen ze daar rond in het park, al neuriënd. Dat zingen, dat neuriën is typisch voor ze. Dat doen ze ook vaak op straat, gewoon in het dagelijkse leven, je hoort dat dan als je ze tegenkomt.”
En dus schreef ik later onder bovenstaand eerste publieke comment:
“En vooral niet vergeten dat dit een relatief klein verschijnsel is in het kleine Israël. Maar het wordt weer eens geweldig uitvergroot. Ze vallen over elkaar heen in publicatiedrift, ook in Vlaanderen, want de Jodenhaat-krant “De Morgen” pakte flink uit. Terwijl in de islamitische landen vrouwen rechteloos zijn, waarschijnlijk bij tientallen dagelijks tot zelfmoord worden gedreven of vermoord en sharia-gelegitimeerde kinderverkrachting heel gewoon is. Maar daar berichten ze niet over, de viezeriken. Die overdreven berichtgeving, ook van het NOS-journaal, doet Israël veel schade en dat is ook de bedoeling van het linkse huichel-gajes. In het algemeen heb je natuurlijk van Chassidische Joden geen enkele last. Integendeel: ze bemoeien zich niet met je. Wat daar in Israël aan de hand is, is zelfs binnen die gemeenschap van ultra-orthodoxen iets extreems. Maar het zou best eens kunnen dat met name moslims in Antwerpen door de berichtgeving een vrijbrief denken te hebben om de Chassidische Joden lastig te vallen. En ja, dat zal de bedoeling van een Vlaamse krant als ‘De Morgen’ wel zijn.”
Intussen vinden in België zelf veel ernstiger anti-Joodse incidenten plaats, waarbij niet zwartgeklede hoedmannen een klein meisje bangbarsen, maar een Joods jongetje met een mes door Marokkanen gestoken wordt. In november 2003 vinden we op het internet een obscuur berichtje:
“Oorspronkelijk geplaatst door tabufferkwa
‘Dit gebeurde gisterenavond bij een joodse religieuse school. Een viertal, voorzeker herkenbare, joodse scholieren werd door een tiental allochtonen aangevallen. Toen ze trachten te ontvluchten werd een ingehaald en met meststeken onthaald. Zwaargewond maar niet in levensgevaar naar het ziekenhuis overgebracht.’
Tot op dit ogenblik is er geen enkele Vlaamse krant noch de VRT die dat bij hun updates op Internet geplaatst heeft, terwijl de informatie al in het buitenland te lezen is.”
Inmiddels weet ik via inside-informatie uit het Joodse milieu in Vlaanderen, dat dit incident na verzoeken uit de Joodse gemeenschap en op verzoek van de Joodse school verzwegen is. Het was dus niet zo zeer te wijten aan de Vlaamse pers als wel aan de Joodse gemeenschap zelf dat het niet naar buiten kwam. De angst voor de Marokkanen en de islam regeert. Niet alleen dit incident wordt onder de keppel gehouden, maar vele gevallen van agressie door Marokkanen tegen Joden. Op de politie rekent de Joodse gemeenschap van Antwerpen steeds minder. Ze beveiligen zichzelf, op eigen kosten, ook middels vrijwilligers.
Volgens een krantenbericht wordt op een school in Hasselt in oktober 2010 een leerling met een mes gestoken. De directrice, geheten Blevi, wordt opgevoerd. Ik citeer de krant:
Volgens Blevi gaat het om een gewoon zakmes "waarmee hij normaal zijn appeltje zou schillen, maar dat hij nu voor de verkeerde doeleinden heeft gebruikt".
"Twee wonden waren oppervlakkig en twee steekwonden waren dieper", verklaarde de Hasseltse procureur Marc Rubens. "In het ziekenhuis zijn de wonden genaaid. Hij blijft nog ter observatie in het ziekenhuis, maar mag normaliter morgen naar huis." De jongen die de messteken toebracht, raakte zelf ook lichtgewond door het hanteren van het mes. "Het gaat hier om pubers, die nu nog eens extra gepuberd hebben", aldus nog Rubens
Einde citaat.
U ziet hoe de directrice uit alle macht een abstract appeltjesschilpubertje van de dader wil maken. Maar zeer waarschijnlijk is de dader een Marokkaan en het slachtoffer niet. Laten we dat anders zeggen: de dader móét voor de zoveelste keer een Marokkaan geweest zijn, anders had de krant wel een manier gevonden om te laten doorschemeren dat het een autochtone Vlaming was geweest. Als het slachtoffer een Jood is geweest, dan kom je er waarschijnlijk ook in dit geval niet achter. Want de Joodse gemeenschap kiest opnieuw voor de dhimmitude, zoals ze tegenover moslims al eeuwen heeft moeten doen. Ik zeg “moeten doen”, want in het Midden Oosten verkeerden de Joden al die eeuwen in een machteloze positie tegenover de terroriserende meerderheid van moslims. Maar nu, in West-Europa, is de situatie anders. Ik zou de Joden aanraden niet stil te zijn, maar terug te vechten en de publiciteit te zoeken.
http://www.amsterdampost.nl/groot-nieuw ... etje-neer/" onclick="window.open(this.href);return false;