Hier volgen de volgende stappen die je moet nemen voor je je examen zou beginnen. Maar ik moet wel de nadruk zetten dat dit je zou helpen als je ervoor aan Allah ::dacht. Denk aan Allah wanneer je hem niet nodig hebt en hij zal er zijn als je Hem nodig hebt. En reken niet op de aantal uren die je hebt gestudeerd of alle moeite die je hebt gedaan maar vertrouw en reken op Allah.
Stap 1: De dag voor de examen vraag je aan je ouders voor een Du'a (smeekgebed)
Stap 2: Ga die avond vroeg slapen en voor je ga slapen lees je de twee soera’s op:
Soerat El falaq en An nas.
Stap 3: Sta vroeg op om salaat el Fadjr te bidden en overloop je cursus of je toets.
Stap 4: Als jullie de aula binnen treden of iets anders en gaan zitten richt dan jullie hoofd
naar boven en zeg de twee verzen op:
"La tahzan inna allaaha ma 3ana"
"La tagaafa innanie ma 3akoem asma3oe wa -araa"
Stap 5: Voor dat de rector of (examinator) het examen formulier uitdeelt dan zeg je de volgende vers: "Wa koel rabbie adgilnie moedgala sidkin wa agrischni moegracha sidkin wa -chahalnie min ladoenka soeltaanan nasira"
Stap 6: Als jullie het formulier ontvangen of moet beginnen met rijden zeg je dit vers
op: "Rabbie achrah lie sadrie wa jassir lie amrie wa 7loel 3oekdatan min lisaani jafkahoe kawlie" (Surah 20, ayah 25-2
Stap 7: Open je formulieren of start de auto en zeg deze vers op: "Ja hajjoe ja kajoem birahmatika astagieth"
Stap 8: Voordat je begint zeg je: "A oedhoe billaahie mina assaytanie raziem" en lees dan elke vraag 3 maal. De vraag die je niet direct kan oplossen sla je over en begin met de vragen die je kent.
Nou, omdat ik best bijgelovig ben en niet geleerd heb zal ik deze stappen straks voor mijn tentamen maar doorlopen. Wat ik trouwens grappig vond is het zinnetje bij stap vier. Er staat dat je bij het binnentreden van het lokaal la tahzan ... moet zeggen. Oftwel, klassiek arabisch voor treur niet. Waarom zou je treuren bij het betreden van tentamenlokaal? Eerder gevoelens van spanning en opluchting die zich meester maken over de meeste mensen, wetende dat je er bijna van af bent.